گسترش سرویس مستقیم بین سنت پترزبورگ و بنادر هند

شرکت روسی Modul، سرویس مستقیم دریایی خود برای حمل کالا و کانتینر بین بندر سنت پترزبورگ روسیه و بنادر مهم هند را گسترش داده و یک کشتی جدید برای فعالیت در آن مسیر اضافه کرده است.

در حاضر دو کشتی کانتینری در این سرویس فعالیت دارند که نه تنها به ناواشیوا بلکه به موندرا و چنای در هند نیز می‌روند.

سرویس با نام تجاری MIREX در ژوئن سال جاری میلادی راه اندازی شده است.

در دسامبر ۲۰۲۲، پنجمین تردد این سرویس در ترمینال Petrolesport در سن پترزبورگ، یکی از ترمینالهای گروه گلوبال پورتس انجام شد.

از زمان راه اندازی این سرویس، بیش از ۵۰۰۰ تی ای یو کانتینر مستقیما بین هند و روسیه جابه جا شده‌اند.

صادرات از هند به روسیه با استفاده از این خط مستقیم حمل دریایی کانتینر شامل برنج، بادام زمینی، سبزیجات منجمد و فرآورده های گوشتی است.

شرکت Modul همچنین راه‌حل‌های زمینی چندوجهی را هم در روسیه و هم در هند ارائه می‌دهد.

شکل گیری این سرویسهای مستقیم و جدید، از وابستگی بخش خصوصی و تجار هندی و روسی به کریدور حمل و نقلی شمال – جنوب که از ایران و دریای خزر می گذرد، می کاهد.

عدم تکمیل شبکه حمل و نقل ریلی و مشکلات حمل و نقل جاده ای در ایران، فقدان کشتی و کانتینر مورد نیاز برای حمل کالا بین بنادر تجاری ایرانی و روسی واقع در نوار ساحلی خزر، مشکلات لایروبی و یخ زدگی فصلی کانال ولگا، معضلات زیرساختی بنادر ماخاچ قلعه و علیا و پسکرانه های آنان و همچنین مسائل مربوط به مبادلات مالی، هند و روسیه را برآن داشته تا استفاده از راه حلهای حمل و نقلی و ترانزیتی جایگزین کریدور شمال – جنوب را به طور مستمر در برنامه کار خود قرار دهند.

 

لینک کوتاه:https://asamdaily.com/1401091801

خروج از نسخه موبایل